internet inteligentnie czyli o internecie w public relations
w serwisie internetpr.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Goldenline optymistycznie

Bardzo krótki wpis, ale jakże treściwy. Całkiem niedawno w nocy wyłączyli Goldenline . Ostatnie wpadki niektórych serwisów WWW nie nastrajają pozytywnie do informacji z cyklu „Właśnie robimy/naprawiamy/zmieniamy. Wróć później”. W każdym razie u mnie zawsze wywołuje to pewne negatywne odczucia. Zupełnie inaczej było właśnie w przypadku serwisu Goldenline. Dlaczego? Zerknijcie a screen, czyż nie jest hmm… optymistyczny?

 

Goldenline

 

Dla mnie to wręcz idealny przykład jak pozytywnie przekazać negatywną dla użytkownika (wszak nie może on wejść na stronę, czuje się zawiedziony). IMHO jak próbując dostać się na GL po zobaczeniu sympatycznej informacji uśmiechnąłem się pod nosem.

Dla przykładu ostatni screen w Wykopu, kiedy serwis padł na kilka godzin.

sobota, 24 lutego 2007, dominik.wartecki

Polecane wpisy

  • Polityka - pojawia się i znika

    Część I – godzina 17:48 Przyznaje się! Nawet nie wiedziałem, że pojawiła się w sieci. Gdyby nie wpis netto to pewnie dalej żył bym beztrosko i cieszył s

  • Nowa wersja Wirtualnej Polski

    Ostatnio wszyscy dość mocno podniecaliśmy się tym co ze swoją stroną zrobił Dziennik , a może raczej też czego nie zrobił! Przy okazji rozmów na ten temat okaz

  • Ta gra robi furorę!

    www.wiezien.pl

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
michal.faber
2007/02/25 02:59:55
faktycznie sympatyczne

ale i grupa docelowa inna - wykop nation rozumie że coś nie działa i ma prawo nie działać tak długo jak prawa murphy'ego to przewidują
-
2007/02/25 09:37:15
Michale, a co w taki wypadku ze mną? Ja jestem i GL i Wykop:)
-
Gość: Tomek Karwatka, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/02/28 16:16:58
Faktycznie to jest ladne i dobrze przekazuje zle wiesci. Nawet techniczni to docenia :) Fakt faktem, ze wiekszosc stron bledow itp. jest niedoceniana i nikt nie zastanawia sie co poczuje uzytkownik jak sie nadzieje na taka strone z errorem... a warto pomyslec i zadbac tez o tych biedakow :)
-
Gość: Tomek Karwatka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/01 09:58:18
Jeszcze dodam link do podobnego wpisu: 3klikniecia.pl/blog/scheduled-downtime/
-
Gość: czeslaw, *.catv.net.pl
2007/03/19 00:09:22
Jednakże warto zauważyć, że wyłączenie GL było zapowiedziane i od dawna oczekiwane :) bo związane jest z uruchamianiem nowej wersji systemu.
-
Gość: P., *.retsat1.com.pl
2008/04/14 03:00:08
Golden Line niestety nie jest taki milutki.
Portal GoldenLine usuwa profile bez uprzedzenia mimo, iż ich regulamin przewiduje 72 godziny dla użytkownika na dokonanie niezbędnych zmian - np. gdy profil jest tzw. anonimowy, czyli bez podanego nazwiska. Swoją drogą, imiona i nazwiska (i ew. zdjęcia!!!) użytkowników są widoczne publicznie dla każdego kto odwiedzi stronę powitalną portalu. Nie pasowało mi to i zmieniłem swoje nazwisko na kropkę i profil został usunięty bez uprzedzenia. Po wysłaniu maili do pomocy nie dostałem odpowiedzi, wreszcie udało mi się uzyskać wyjaśnienie na forum, na które odpowiedziałem konstruktywną krytyką sposobu, w jaki zostałem potraktowany. I wiecie co? Mój post po prostu zniknął z forum (forum przeznaczonego na pomysły, sugestie i kontakt z administratorami). To jest żenujący poziom obsługi klienta. Smuci mnie, że miejsca tego rodzaju cieszą się jakąkolwiek popularnością.